CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO
Cykl bezpłatnych webinariów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa.
Dla dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych.
Dla wszystkich zainteresowanych.
W trakcie pierwszego webinaru poznasz ogólne zasady bezpieczeństwa w sieci. Dowiesz się, w jaki sposób tworzyć bezpieczne hasła do usług internetowych. Poznasz sposoby na zachowanie bezpieczeństwa Twojej skrzynki e-mail. Na podstawie przykładowego ataku dowiesz się, czym jest phishing i w jaki sposób cyberprzestępcy próbują wykradać cenne informacje. Dowiesz się także jak bezpiecznie wybierać wi-fi.
W trakcie drugiego webinaru poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzeniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.
W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka.
W tej części nie zabranie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.
Każdy webinar poprowadzi ekspert z zakresu bezpieczeństwa informacji i kompetencji cyfrowych:
Trenerka OSINT i szkoleniowiec w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Jest ekspertem Ministerstwa Pracy w projekcie dotyczącym standardów zawodów. Posiada zaawansowane kompetencje cyfrowe i informacyjne, w tym Google Hacking. Doświadczenie trenerskie zdobywała prowadząc szkolenia m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura Logistyki Kontrwywiadu Wojskowego, Najwyższej Izby Kontroli i wielu innych.
Ekspert ds. bezpieczeństwa systemów IT. Prowadzi szkolenia z zakresu Cyberbezpieczeństwa dla biznesu, gdzie uczy przedsiębiorców i pracowników m.in. tego, jak rozpoznać podstawowe zagrożenia, obronić się przed atakami oraz zagrożeniach płynących z sieci Wi-Fi. Jest głównym trenerem w inicjatywie „Cyfrowi rodzice – Cyberbezpieczeństwo w sieci”.
Trenerka OSINT, szkoleniowiec w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Posiada zaawansowane kompetencje cyfrowe i informacyjne. Doświadczenie trenerskie budowała, realizując warsztaty z zakresu pozyskiwania informacji dla Kancelarii Senatu, Najwyższej Izby Kontroli czy Komendy Głównej Policji.
Fundacja na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji
i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”
NIP: 6793140353
REGON:366340028
KRS: 0000658323
ul. Morawskiego 5/333
30-102 Kraków
Zarząd Fundacji:
Prezes Zarządu: Justyna Trzeciakowska
Wiceprezes Zarządu: Patrycja Hrabiec-Hojda