Fundacja
Infobrokerska.pl przez lata swojej działalności spotykała się z prośbami o działania non-profitowe. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się na powołanie Fundacji.
„Fundacja na rzecz rozwoju rynku informacji i społeczeństwa informacyjnego: Infobrokerska” powstała, aby wspierać proces rozwoju społeczeństwa informacyjnego i cyfryzacji w Polsce.
Chętnie angażujemy się we wszystkie inicjatywy, które pomagają podnosić kompetencje informacyjne w społeczeństwie. Szczególnie bliska jest nam idea wprowadzenia do szkół zajęć, które pokażą jak wykorzystać potencjał Internetu, ale też jak uchronić się przed niebezpieczeństwami, które się z tym wiążą. Obok działań proedukacyjnych, Fundacja Infobrokerska wspiera organy i urzędy, które odpowiedzialne są za udostępnianie informacji publicznej. Współpraca polega na doradztwie w zakresie projektowania systemów informacyjnych i analizy ich użyteczności oraz przydatności dla użytkownika końcowego.
CO ROBIMY
DORADZAMY
Dzięki ciągłej pracy z informacją, jesteśmy na bieżąco ze zmieniającymi się trendami w zakresie programów komputerowych, narzędzi online oraz kompetencji cyfrowych potrzebnych do codziennej pracy biurowej. Dlatego śmiało możemy rekomendować i doradzać w zakresie:
- Doboru rozwiązań cyfrowych dla firm oraz administracji
- Budowania oraz rozwijania narzędzi informacyjnych
- Uczelniom w zakresie planów kształcenia studentów
Na potrzeby każdej rekomendacji tworzymy analizy rynku, analizy benchmarkingowe oraz inne konieczne systemy oceniające. Wpieramy podejmowanie decyzji opartej na sprawdzonej informacji.
TESTUJEMY
Jako zespół osób związanych z zarządzaniem i przetwarzaniem informacji, chcemy wspierać tych, którzy projektują i dostarczają narzędzia wspomagające te procesy. Nasza oferta kierowana jest do firm projektujących i wdrażających systemy klasy CRM, ERP, DMS, a także bazy danych i inne platformy informacyjne. Wspieramy etap planowania architektury informacji, analizujemy przepływy informacji, które mają być obsługiwane przez oprogramowanie oraz testujemy oprogramowanie od strony UX.
Testujemy i sprawdzamy:
- Oprogramowanie do zarządzania informacją i zarządzania wiedzą
- Bazy danych i inne zasoby informacyjne
- Portale, serwisy online oraz wyszukiwarki
MONITORUJEMY
Wspieramy instytucje, przedsiębiorstwa i podmioty NGO w budowaniu własnych zasobów informacyjnych. Przygotowujemy listy źródeł do monitorowania lub prowadzimy działania monitorujące informacje w wyznaczonym zakresie. nasze monitoringi przedstawiane są w formie użytecznych raportów. Częstotliwość monitów zależy od indywidualnych ustaleń. Nasze działania polegają na:
- Monitorowaniu informacji branżowych np. dotyczących innowacji
- Systematycznych przeglądach mediów w celu stałego nadzorowania określonego tematu
- Monitorowaniu zmian na rynku informacji w Polsce i na świecie
- Monitorowaniu prawa informacyjnego oraz jego przestrzegania
EDUKUJEMY
Informatyzacja i cyfryzacja postępuje coraz szybciej. Jednak być w pełni świadomym użytkownikiem internetu, nie wystarczy jedynie umieć korzystać z niego jako narzędzia. Trzeba także być świadomym mechanizmów, które rządzą środowiskiem internetowym oraz zagrożeń, które się w nim pojawiają. W związku z tym prowadzimy warsztaty dla instytucji, placówek i grup odbiorców, którzy mogą być szczególnie narażeni na przykre konsekwencje nie do końca umiejętnego korzystania z internetu. Szczególnej uwadze polecamy warsztaty dla:
- Seniorów w zakresie kompetencji cyfrowych
- Rodziców w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego
- Pracowników firm w zakresie bezpieczeństwa informacji na poziomie 0
NASZE PROJEKTY
RYNEK INFORMACJI
Portal Rynek Informacji, miejsce wymiany wiedzy i doświadczenia dla osób zajmujących się pozyskiwaniem informacji w pracy codziennej. Portal odwiedzany przez ponad 12 tysięcy użytkowników miesięcznie. Monitorujemy zmiany na rynku informacji w Polsce i na świecie. Udostępniamy autorskie treści pozwalające rozwijać kompetencje cyfrowe w zakresie pozyskiwania i analizowania informacji.
Start projektu: Grudzień 2013
Strona projektu: rynekinformacji.pl
CYFROWI RODZICE
Warsztaty dla rodziców dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na publikowanie prywatnych informacji i zdjęć oraz zagrożenia, które niesie ze sobą powszechny dostęp do informacji. Pokazujemy dlaczego może doprowadzić ujawnianie zbyt dużej ilości danych. Radzimy, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i dzieci w sieci.
Start projektu: Zima 2017/2018
Strona projektu: cyfrowi-rodzice.pl
CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO
Cykl bezpłatnych webinariów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa.
Dla dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych. Dla wszystkich zainteresowanych. Projekt finansowany jest przez NASK.
Start projektu: 2020
Strona projektu: infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/
Masz pomysł na wspólny projekt? Napisz do nas!
DANE KONTAKTOWE:
Fundacja na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji
i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”
NIP: 6793140353
REGON:366340028
KRS: 0000658323
ul. Morawskiego 5/333
30-102 Kraków
Zarząd Fundacji:
Prezes Zarządu: Justyna Trzeciakowska
Wiceprezes Zarządu: Patrycja Hrabiec-Hojda