AI W RESEARCHU
Poznaj możliwości zastosowanie sztucznej inteligencji w wyszukiwaniu informacji
03 października 2024 r. w godz. 9-14
szkolenie online live + dostęp do nagrania
Ilość miejsc ograniczona
Słyszałeś o tym, że AI może przyśpieszyć pracę, ale nie wiesz jak wykorzystać to w białym wywiadzie czy codziennym researchu
Męczysz się godzinami ręcznie zbierając dane z Internetu, aby przygotować bazę danych
Nie wierzysz w to, że AI można skutecznie wykorzystać do wyszukiwania i analizowania danych
Wydaje Ci się, że aby używać AI trzeba mieć kompetencje z programowania
Nauczysz się od podstaw, jak wykorzystać sztuczną inteligencję do usprawnienia codziennej pracy związanej z wyszukiwaniem informacji zarówno tych biznesowych, jak i naukowych.
Poznasz aplikacje oparte o AI, które ułatwiają codzienną pracę z pozyskiwaniem informacji. Nauczysz się korzystać z narzędzi dedykowanych do researchu odpartych o GenAI.
Dowiesz się czym jest promp engineering i jak pisać prompty dla skutecznego researchu.
Dowiesz się jak połączyć sztuczną inteligencję oraz wyszukiwarkę Google, aby przyśpieszyć i zautomatyzować swój research.
Dowiesz się czym są halucynacje i bias w AI oraz jak sobie z nimi poradzić. Poznasz źródła do weryfikacji informacji otrzymanych od AI.
To szkolenie jest dla każdego, kto szuka informacji w sieci i ma wrażenie, że spędza nad tym zbyt dużo czasu, a w szczególności dla:
Niezależnie od Twojej roli, jeśli chcesz poznać nowe technologie wspierające codzienną pracę związaną z analizą i researchem, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.
W pierwszej części szkolenia wytłumaczę Ci czym jest GenAi i jak z niego skorzystać. Poznamy możliwości i wady różnych modeli. Omówimy na co zwracać uwagę wybierając narzędzie do dalszej pracy.
Omówimy najbardziej popularne modele GenAI: GPT, Gemini, Colude Sonet oraz Copilot i ich możliwości w wyszukiwaniu informacji. Sprawdzimy jak pisać prompty, aby uzyskać najlepsze efekty. Wygenerujemy bazę firm, zrobimy szybki research oraz zweryfikujemy otrzymane informacje.
Omówimy aplikacje dedykowane do białego wywiadu oraz researchu. Przejdziemy krok po kroku jak ich używać, aby dostać najlepsze wyniki. Ale będzie też kilka słów o tym jak weryfikować wyniku uzyskane z wykorzystaniem AI.
Gdzie AI nie może tam Google pomoże. jak połączyć możliwości sztucznej inteligencji z wyszukiwaniem w Google. Kiedy jednak research w wyszukiwarce jest koniczny, a kiedy użyć AI.
Po zapoznaniu się z zasadami pisania promtów, możliwościami różnych narzędzi przejdziemy do ćwiczeń, aby sprawdzić zdobytą wiedzę. Znajdziemy również czas na mini sesję pytań i odpowiedzi
Na zakończenie szkolenia otrzymasz ode mnie bazę z narzędziami wspierającymi research oraz e-book z listą przydatnych i sprawdzonych promptów.
Szkolenie ma charakter warsztatowy. Będę tłumaczyć, ci jak coś zrobić i poproszę, abyś samodzielnie wykonał ćwiczenia. Całość szkolenia oparta jest o moje doświadczenia w codziennej pracy z researchem.
Poznasz i nauczysz się wykorzystywać takie narzędzia jak ChatGPT, Gemini, Copilot i Perplexity oraz inne aplikacje dedykowane researchowi naukowemu, białemu wywiadowi (OSINT) oraz codziennej pracy z wyszukiwaniem informacji
Program szkolenia nie wymaga wcześniejszej wiedzy ani umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji oraz researchu lub OSINT (białego wywiad). Wystarczy, że umiesz obsługiwać przeglądarkę internetową, a resztę pokaże Ci na szkoleniu.
10% zniżki na drugą osobę oraz
15% zniżki na trzecią i każdą kolejną
z tej samej firmy
Jeśli nie możesz dołączyć do szkolenia w dniu, którym jest prowadzone live, nic straconego udostępnimy Ci nagranie. Nagranie ze szkolenia będzie dostępne dla uczestników przez cały miesiąc od szkolenia na naszej Platformie
Jak researcher pracuję od 17 lat, jak trener kompetencji cyfrowych od 12. Prowadziłam zajęcia na polskich uczelniach tj. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Uniwersytet Jagielloński czy UMCS w Lublinie. Prowadzę szkolenia dla biznesu i administracji publicznej z zakresu pozyskiwania informacji od 2011 roku. Jestem współautorką standardów dla zawodów „broker informacji” oraz „specjalista zarządzania informacją” przygotowanych dla Ministerstwa Pracy. Jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji. Wśród moich klientów są takie firmy i instytucji jak: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Senatu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, UOKiK, Komenda Główna Policji, Pszyne.pl, PGNiG, PwC czy Jagiellońskie Centrum Innowacji. Jestem redaktorem naczelnym portalu rynekinformacji.pl piszącego na temat metod researchu oraz OSINT oraz współautorką książki Google Hacking.
Format: szkolenie otwarte online, live + dostęp do nagrania
Cena: 912 zł brutto (w tym 23% VAT)